Zadaniowo zamiast roszczeniowo

1 maja … święto pracy…szkoda tylko, że nikt w naszym państwie nie docenia a nawet nie dostrzego pracy wielu osób… cichych, zepchniętych na margines, zapomnianych przez system …Mysle to o rodzicach niepełnosprawnych dzieci i opiekunów dorosłych osób nie zdolnych do samodzielnego życia.
Wielu z nas żyje na krawędzi nędzy i nie dlatego, że są to osoby roszczeniowe !! nie!! to zadaniowcy, którzy codziennie, całymi latami, w ciszy i z pokorą opiekują się tymi których kochają.Jesteśmy nadal zepchnięci na krawędź Europy.. Co prawda poprzedni rząd rzucił nam niewielki ochłap i mamy juz ciut więcej…zamiast na same pampersy wystarcza nam teraz na pieluchy, chusteczki i krem do smarowania pupy!
Co robi dzisiejszy rząd dla środowisk osób niepełnosprawnych i ich opiekunów?Ja osobiście nie zauważyłam jakiś konkretnych zmian…
Gdyby nie aktywność samych zainteresowanych to nie stać nas na leczenie, na rehabilitacje, na godne życie a często nawet na godne umieranie…
Czy decydenci naprawdę nie zdają sobie sprawy ile kosztuje w naszym pięknym kraju utrzymanie osoby niepełnosprawnej i ze szczególnymi potrzebami?
Dlaczego 24 godzinna praca siedem dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku i wiele lat jest traktowana z taka pogardą?
Dlaczego nawet kiedy mamy szansę poprawić los naszych ukochanych na przykład skuteczna terapią to jesteśmy albo żebrakami albo przestępcami?
Jak długo będzie eksponowany etos pracy zarobkowej a nie pracy jako takiej?
Czy skoro jesteśmy w stanie dokonać wyboru na rzecz samodzielnej opieki nad naszymi dziećmi czy starszymi rodzicami to ma to być zawsze pomijane a nas jako „zasiłkowiczów traktuje się jak nierobów??!!
Ok, nie będę pomstować… w śród nas jest wielu cudownych i jeszcze bardziej zadaniowych ludzi…
Ilu ich znasz w swoim otoczeniu?
Ja sporo… Asia Mądrzak -założycielka i właścicielka wydawnictwa MANAWA – to dzięki jej zaangażowaniu wielu ludzi ma szansę na rozwój osobisty a ja mam szanse na wydanie fantastycznej książki Davida Casaretta.
Ewa Błaszczyk – w drodze przez cierpienie i mękę patrzenia na dziecko w śpiączce zbudowała Budzik
Tadeusz Woźniak – propagator normalności i godności osób z zespołem Downa – Dzięki za utwór MAMELA
Cudni rodzice zakładający stowarzyszenia, fundacje, grupy wsparcia : Razem, Bardziej Kochani, Synapsis.. i setki innych..
Czy tak wyglądają ludzie roszczeniowi? czy tak działają?O swojej skromnej osobie nie wspomnę ale tez pracuję na 24 h/7
W dniu święta pracy… Zauważcie pracę, która nie generuje PKB ( Produkt Krajowy Brutto ) ale która generuje 100 % PKB ( produkt Kochania Bliskich ) To właśnie my, rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością uczymy Was, że trzeba być zadaniowcem …..

      

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

adminZadaniowo zamiast roszczeniowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *