podziemie nadziei

Film dokumentalny „Podziemie Nadziei”

Kręcimy film dokumentalny o leczeniu medyczną marihuaną w Polsce. Bohaterami są pierwsi pacjenci legalnie leczeni tym nietypowym na pierwszy rzut oka medykamentem. Pokazujemy historię dzieci z epilepsją i chorych na raka, którzy nie tylko muszą walczyć z  często nieuleczalnymi schorzeniami, ale także z biurokracją oraz stereotypami dotyczącymi medycznej marihuany, kojarzonej przede wszystkim z narkotykiem.

Dziennikarstwem i kręceniem filmów zajmujemy się zawodowo. W wirze codziennych obowiązków nie zawsze jednak był czas na skupienie się na najbardziej ambitnych formach w tych dziedzinach. Kilka miesięcy temu stwierdziliśmy, że właśnie reportaże i filmy dokumentalne kręcą nas najbardziej i że właśnie to chcemy robić. Tematem, który poszedł na tapetę jako pierwszy jest leczenie w Polsce medyczną marihuaną.

Dlaczego akurat ten temat? Pojawili się w Polsce pacjenci (także dzieci), którzy leczeni są medyczną marihuaną oraz medykamentami opartymi na składnikach znajdujących się w konopiach. I to legalnie. Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z paleniem trawki. W wielu krajach na świecie leczy się nią epilepsje, podaje podczas stwardnienia rozsianego oraz by zmniejszyć objawy raka. Dochodzą także pierwsze informacje o remisji raka po terapii medyczną marihuaną.

Do tej pory zgromadziliśmy już bardzo dużo ciekawego materiału. Zarejestrowaliśmy działania na rzecz legalizacji medycznej marihuany w Polsce. Byliśmy obecni przy inicjatywach podejmowanych przez Koalicję Medycznej Marihuany. Śledziliśmy przygody z prawem działaczy prolegalizacyjnych orz zmianę mentalności polskiego społeczeństwa. Oprócz polskiego podwórka odwiedziliśmy pacjentów, opiekunów, naukowców i lekarzy w Holandii, Izraelu, Słowenii, Czechach. Mamy zamiar zebrać jeszcze gro ciekawych informacji z Hiszpanii i Niemiec. Film ma również na celu pokazanie podziemia medycznej marihuany oraz legalnych rozwiązań w niektórych krajach. Państwach.  Mamy nadzieję zrobić to najlepiej jak potrafimy. Na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Pracujemy jednak nad trailerem, który winien ukazać się do końca 2015r.

AKTUALNE INFORMACJE O FILMIE 

Udostępnij
adminFilm dokumentalny „Podziemie Nadziei”