marihuana-vs-alkogol-278222

NOWE BADANIA WSKAZUJĄ, ŻE MARIHUANA POMAGA POZBYĆ SIĘ UZALEŻNIENIA OD INNYCH SUBSTANCJI!

Powoli upada mit o tym, że marihuana jest „bramą” do mocniejszych narkotyków. Najnowsze badania wykazują, iż spożywanie suszu z konopi może mieć wręcz odwrotny skutek.

Wedle analiz naukowców University of British Columbia (UBC) osoby uzależnione od opioidów lub alkoholu mogą skorzystać z właściwości marihuany, jako „odskoczni” od substancji znacznie bardziej niebezpiecznych.Marihuana pomaga rzucić

„Badania wykazały, że ludzie mogą przy pomocy konopi ograniczyć lub zrezygnować ze stosowania substancji, które są potencjalnie bardziej szkodliwe, chodzi głównie o alkohol i opioidowe leki przeciwbólowe” powiedział dr Zach Walsh z UBC, dyrektor opisywanego studium.

„Wychodzi na to, że aktywiści i pacjenci, którzy optowali za wykorzystaniem marihuany w medycynie mają rację także w tym przypadku. A zatem stosowanie suszu z konopi może redukować spożywanie innych substancji.” kontynuuje Walsh. „Wraz z końcem prohibicji, należy zbadać dokładne działanie kannabinoidów także w tej konkretnej terapii leczenia od uzależnień”.

Walsh i jego zespół dokonał przeglądu wszelkich dostępnych badań nad wpływem marihuany na stan psychiczny pacjenta. Wzięte pod uwagę zostały też niekliniczne studia nad właściwościami konopi. Dzięki tej pracy powstał „jeden z najbardziej kompleksowych raportów”, opisuje badania UBC.

Zach Walsh UBC

Zach Walsh UBC

„Obecnie nie ma jasnych wskazówek w jaki sposób psycholodzy i psychiatrzy mają pracować z ludźmi, którzy używają marihuany w celach medycznych” mówi Walsh, którego zespół tworzy również grupa naukowców z Florida State University, Narodowego Centrum PTSD w Kalifornii oraz Centrum Innowacji i Wdrożeń.

Zespół uzyskał dowody na to, że marihuana może być pomocna w leczeniu objawów lęku, zespołu stresu pourazowego oraz depresji. Wyniki zostały opublikowane w dzienniku akademickim Clinical Psychology Review

Marihuana pomaga rzucić alkohol

Źródło: HT.com

Link do badań

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Jakub GajewskiNOWE BADANIA WSKAZUJĄ, ŻE MARIHUANA POMAGA POZBYĆ SIĘ UZALEŻNIENIA OD INNYCH SUBSTANCJI!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *