14

MARIHUANA, ALZHEIMER I GRY KOMPUTEROWE

Wyniki ostatnich badań związanych z medyczną marihuaną przeprowadzonych przez Holendrów z Groningen Mental Enhancement Department dla wielu mogą wydać się zdumiewające. Wykazano, że gry komputerowe w połączeniu z marihuaną niezwykle pozytywnie wpływają na wyniki testów pamięciowych u osób dotkniętych chorobą Alzheimera.

Badania zajęło ponad rok, chorych na Alzheimera podzielono na dwie grupy. Członkowie obu grup mieli za zadanie grać w coraz bardziej wymagające i skomplikowane gry, jedna grupa dodatkowo przyjmowała marihuanę…Ku zaskoczeniu samych badaczy, którzy początkowo zamierzali w swoim badaniu wykazać zgubny wpływ takiego połączenia gier i marihuany na pamięć okazało się, że wyniki pokazały coś zupełnie odwrotnego. Osoby palące marihuanę szybko zaczęły osiągać lepsze wyniki od osób znajdujących się w grupie kontrolnej. Rezultaty były średnio o 43% lepsze, niż w przypadku osób nie stosujących cannabis.

Według wyników wcześniejszych badań opublikowanych przez Neurobiology of Aging THC i substancje towarzyszące zmniejszały stany zapalne w obrębie mózgowia, poprawiały pamięć i pobudzały neurogenezę (wzrost komórek nerwowych w mózgu) u szczurów, znacznie lepiej niż znane substancje przeciwzapalne (takie jak Paracetamol lub Ibuprofen), nie wykazując przy tym żadnych efektów ubocznych. Wyniki uzyskane w najnowszym badaniu nie powinny więc nikogo dziwić; może jedynie z wyjątkiem decydentów, którzy mają już długą tradycję ignorowania wyników badań, a także głosów organizacji antyprohibicyjnych.

Znane i powszechnie stosowane w chorobie Alzheimera leki wykazują bardzo niską skuteczność, wciąż prowadzone są badania nad opracowaniem leków na bazie marihuany, która w licznych testach i eksperymentach wykazuje bardzo dobre rezultaty w ograniczaniu skutków choroby Alzheimera.

Squart

Źródła: http://www.geekweek.pl/ http://gadzetomania.pl/

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Przemysław RatowiczMARIHUANA, ALZHEIMER I GRY KOMPUTEROWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *