Konopie indyjskie redukują

KONOPIE INDYJSKIE REDUKUJĄ MIGRENY (BADANIA)

Włoskie badania przedstawione podczas Kongresu Europejskiej Akademii Neurologicznej (European Academy of Neurology) w czerwcu tego roku potwierdzają, że konopie indyjskie są tak samo skuteczne w profilaktyce leczenia migren, jak obecnie powszechnie stosowane terapie farmaceutyczne.

Opis analizy

W fazie drugiej badań, przebadano 79 pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny. Każdy z nich otrzymywał dzienną dawkę 25mg amitryptyliny lub 200mg ekstrakstu z konopi zawierającego THC i CBD. Studium trwało trzy miesiące.Koncentrat został wykonany na bazie szczepu Cannaban (19% THC) oraz Bedrolite (9% CBD).

Ponadto 48 klinicznych pacjentów z bólem głowy otrzymywało tę samą dawkę ekstraktu z konopi lub 480mg werapamilu dziennie. W przypadku ostrego bólu głowy podawano dodatkowe 200mg ekstraktu zarówno wśród pierwszych 79 pacjentów z migreną, jak i kolejnych 48 klinicznych pacjentów z bólami głowy.

Podczas stosowania ekstraktu z konopi i amitryptyliny osiągnięto podobną redukcję ataków. Nasilenie i liczba ataków u pacjentów klinicznych spadła nieznacznie przy obu stosowanych medykamentach. W leczeniu ostrego bólu głowy, konopie zmniejszały intensywność bólu u pacjentów z migreną o 43,5%. Leki lepiej działały na osoby, które doświadczyły swoich pierwszych migren lub poważnych bóli głowy już w dzieciństwie.

Źródło: Cannabis Med

Link do badań: Nutraingredients

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Jakub GajewskiKONOPIE INDYJSKIE REDUKUJĄ MIGRENY (BADANIA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *