Konopie indyjskie redukują

KONOPIE INDYJSKIE REDUKUJĄ MIGRENY (BADANIA)

Włoskie badania przedstawione podczas Kongresu Europejskiej Akademii Neurologicznej (European Academy of Neurology) w czerwcu tego roku potwierdzają, że konopie indyjskie są tak samo skuteczne w profilaktyce leczenia migren, jak obecnie powszechnie stosowane terapie farmaceutyczne.

Opis analizy

W fazie drugiej badań, przebadano 79 pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny. Każdy z nich otrzymywał dzienną dawkę 25mg amitryptyliny lub 200mg ekstrakstu z konopi zawierającego THC i CBD. Studium trwało trzy miesiące.Koncentrat został wykonany na bazie szczepu Cannaban (19% THC) oraz Bedrolite (9% CBD).

Ponadto 48 klinicznych pacjentów z bólem głowy otrzymywało tę samą dawkę ekstraktu z konopi lub 480mg werapamilu dziennie. W przypadku ostrego bólu głowy podawano dodatkowe 200mg ekstraktu zarówno wśród pierwszych 79 pacjentów z migreną, jak i kolejnych 48 klinicznych pacjentów z bólami głowy.

Podczas stosowania ekstraktu z konopi i amitryptyliny osiągnięto podobną redukcję ataków. Nasilenie i liczba ataków u pacjentów klinicznych spadła nieznacznie przy obu stosowanych medykamentach. W leczeniu ostrego bólu głowy, konopie zmniejszały intensywność bólu u pacjentów z migreną o 43,5%. Leki lepiej działały na osoby, które doświadczyły swoich pierwszych migren lub poważnych bóli głowy już w dzieciństwie.

Źródło: Cannabis Med

Link do badań: Nutraingredients

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Jakub GajewskiKONOPIE INDYJSKIE REDUKUJĄ MIGRENY (BADANIA)

Comments 1

  1. Cannabis

    To niebywałe na jak wiele różnych rzeczy potrafi wpływać ta roślina. Najlepsze jest to że nowe zastosowania oraz możliwości leczenia czy redukowania skutków są dopiero poznawane. Kto wie jak wiele może dać konopia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *