mm

IZRAEL: PONAD 90% PACJENTÓW MEDYCZNEJ MARIHUANY RAPORTUJE ZNACZĄCY SPADEK ODCZUWANIA BÓLU I POPRAWĘ OGÓLNEGO FUNKCJONOWANIA

Izrael jest jednym z państw, w których zalegalizowano dostęp do medycznej marihuany. W krótkim czasie stał się jednym ze światowych liderów w zakresie badań nad efektywnością marihuany oraz wiodącym eksporterem wysokiej jakości medycznych odmian marihuany i produktów wytwarzanych na jej bazie. Wiele wyspecjalizowanych odmian o precyzyjnie wyważonych proporcjach THC i CBD zostało stworzonych właśnie w Izraelu, głównie za sprawą znanego dziś na całym świecie producenta suszu i ekstraktów Tikun Olam. Wyniki najnowszych badań kolejny raz potwierdzają skuteczność medycznej marihuany! 

Marihuana skutecznie redukuje ból

W Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, ponad 20 000 pacjentów podlega pod federalny program, który zezwala na stosowanie marihuany w uzasadnionych przypadkach. Na 6 międzynarodowej konferencji dotyczącej polityki zdrowotnej, która odbyła się w Jerozolimie (Sixth International Jerusalem Conference on Health Policy) podano oficjalne statystyki dotyczące pacjentów objętych programem leczenia medyczną marihuaną. Wśród pacjentów przeprowadzono badanie (ankieta), którego wyniki głoszą, że ,,ponad 90% pacjentów medycznej marihuany raportuje znaczący spadek odczuwania bólu i poprawę ogólnego funkcjonowania’’.

Badacze z  Ben-Gurion University of the Negev przeanalizowali dane statystyczne dotyczące pacjentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyli do rządowego programu. Wśród badanej grupy ¾ pacjentów stosowało marihuanę poprzez palenie suszu, a 21% korzystało z oleju. Tylko 6% z nich określiło działanie marihuany jako nieskuteczne. Sprawdzono także dlaczego pacjenci zdecydowali się podjąć terapię marihuaną. 99% badanych wskazało na brak skuteczności leczenia konwencjonalnego jako główną przyczynę przystąpienia do programu.

Pozostałe efekty i skutki uboczne

Oprócz wyraźnej ulgi w bólu ankietowani raportowali także wyraźną poprawę w przypadku nudności, redukcję stanów napięcia nerwowego oraz zwiększony apetyt. Najczęściej wskazywanymi efektami ubocznymi była natomiast suchość w ustach i zmiana nastroju wywołana THC.

 

źródło: medycznamarihuana.com

 

 

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Jakub GajewskiIZRAEL: PONAD 90% PACJENTÓW MEDYCZNEJ MARIHUANY RAPORTUJE ZNACZĄCY SPADEK ODCZUWANIA BÓLU I POPRAWĘ OGÓLNEGO FUNKCJONOWANIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *