mm

IZRAEL: PONAD 90% PACJENTÓW MEDYCZNEJ MARIHUANY RAPORTUJE ZNACZĄCY SPADEK ODCZUWANIA BÓLU I POPRAWĘ OGÓLNEGO FUNKCJONOWANIA

Izrael jest jednym z państw, w których zalegalizowano dostęp do medycznej marihuany. W krótkim czasie stał się jednym ze światowych liderów w zakresie badań nad efektywnością marihuany oraz wiodącym eksporterem wysokiej jakości medycznych odmian marihuany i produktów wytwarzanych na jej bazie. Wiele wyspecjalizowanych odmian o precyzyjnie wyważonych proporcjach THC i CBD zostało stworzonych właśnie w Izraelu, głównie za sprawą znanego dziś na całym świecie producenta suszu i ekstraktów Tikun Olam. Wyniki najnowszych badań kolejny raz potwierdzają skuteczność medycznej marihuany! 

Marihuana skutecznie redukuje ból

W Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, ponad 20 000 pacjentów podlega pod federalny program, który zezwala na stosowanie marihuany w uzasadnionych przypadkach. Na 6 międzynarodowej konferencji dotyczącej polityki zdrowotnej, która odbyła się w Jerozolimie (Sixth International Jerusalem Conference on Health Policy) podano oficjalne statystyki dotyczące pacjentów objętych programem leczenia medyczną marihuaną. Wśród pacjentów przeprowadzono badanie (ankieta), którego wyniki głoszą, że ,,ponad 90% pacjentów medycznej marihuany raportuje znaczący spadek odczuwania bólu i poprawę ogólnego funkcjonowania’’.

Badacze z  Ben-Gurion University of the Negev przeanalizowali dane statystyczne dotyczące pacjentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyli do rządowego programu. Wśród badanej grupy ¾ pacjentów stosowało marihuanę poprzez palenie suszu, a 21% korzystało z oleju. Tylko 6% z nich określiło działanie marihuany jako nieskuteczne. Sprawdzono także dlaczego pacjenci zdecydowali się podjąć terapię marihuaną. 99% badanych wskazało na brak skuteczności leczenia konwencjonalnego jako główną przyczynę przystąpienia do programu.

Pozostałe efekty i skutki uboczne

Oprócz wyraźnej ulgi w bólu ankietowani raportowali także wyraźną poprawę w przypadku nudności, redukcję stanów napięcia nerwowego oraz zwiększony apetyt. Najczęściej wskazywanymi efektami ubocznymi była natomiast suchość w ustach i zmiana nastroju wywołana THC.

 

źródło: medycznamarihuana.com

 

 

Udostępnij

Komentarze Facebook

comments

Jakub GajewskiIZRAEL: PONAD 90% PACJENTÓW MEDYCZNEJ MARIHUANY RAPORTUJE ZNACZĄCY SPADEK ODCZUWANIA BÓLU I POPRAWĘ OGÓLNEGO FUNKCJONOWANIA

Comments 2

  1. Bioiorganic

    Dopiero poznajemy możliwości leczniczej marihuany. Ciekawe jak wiele może ona nam dać, skoro już teraz dostajemy takie efekty po jej użytkowaniu. Wszystko jest dla ludzi, niepotrzebnie tak się broniono przed marihuaną leczniczą. Świetny blog na ten temat.
    Pozdrawiam

  2. Medyczny Sklepik

    Świetny wpis. Dobrze, że w końcu zrozumiano że marihuana może nam na prawdę znacząco pomagać w różnych problemach. Co do skutków ubocznych to raczej same pozytywy, szczególnie poprawa nastroju 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *