Dla pacjentów

 Czym jest olej z konopi i w jakim celu jest stosowany?

Olej używany jest z powodzeniem w leczeniu nie tylko nowotworów, lecz także wielu innych dolegliwości. Niestety, gros ludzi przychodzących po pomoc, ma już organizmy zniszczone przez konwencjonalne metody leczenia, tj. radioterapię czy chemioterapię. W tym wypadku dużo trudniej przebiega proces leczenia.

W przypadku, gdy jest za późno na wyleczenie nowotworu, stosowanie oleju może poprawić jakość życia i je wydłużyć. Oczekiwanym efektem jest np. znaczne zmniejszenie bólu, lepszy apetyt i samopoczucie.
Należy nadmienić, że działanie kanabinoidów zawartych w oleju regeneruje niezbędne do życia organy, np. trzustkę. Chorzy na cukrzycę – leczeni olejem – po około 6 tygodniach zazwyczaj nie
potrzebują aplikowania insuliny(!).

Opis działania

Najczęstszym efektem tego medykamentu jest senność oraz chęć odpoczynku, co stanowi ważny element leczenia. Zwykle w ciągu godziny odczuwalny jest relaks. Nie walcz z dziwnym odczuciem i sennością podczas tego procesu. Przeważnie odczucie to znika po około miesiącu od pierwszego użycia. Dla ludzi, którzy używają chemioterapii, zalecane jest rozpoczęcie stosowania od większej dawki, ok. 3-4 kropli na dzień. Dawka ta zniweluje uczucie bólu związanego z braniem chemioterapii i wspomoże organizm w regeneracji zniszczonych przez terapię farmakologiczną zdrowych komórek. Doświadczenia wskazują, że zaczęcie od tak małych dawek nie powoduje u pacjentów tzw. „haju”.

Dawkowanie

Zazwyczaj pełna kuracja zabiera około 90 dni = 60ml, ale przy agresywniejszych formach oraz po chemioterapii często potrzeba kolejnych 60ml. Dla osób terminalnie chorych, nie mających z tym
do czynienia, sugeruję zaczynać z dawką 2-3 kropel wielkości ziarnka ryżu. Jeśli nie miałeś do czynienia nigdy z Cannabis lub jej pochodnymi, należy zacząć dawkowanie od połowy lub nawet 1/4 ziarnka ryżu! Po każdych 4 dniach należy zwiększać dawkę dwukrotnie do osiągnięcia 1ml oleju na dzień (dawka dla ludzi z nowotworem). Wszystko zależy od stanu organizmu w momencie
osiągnięcia tej dawki. Używając tych metod, pozwolimy organizmowi na przystosowanie się i zbudowanie tolerancji na olej. U pacjentów z glejakami mózgów potrzeba nawet i 3 ml dziennie.

Jak budować tolerancję?

Zaleca się zwiększanie dawki (podwojenie poprzedniej) co 3-4 dni (dla osób po chemioterapii) lub co 4-5 dni dla osób nie biorących chemioterapii. Budowanie tolerancji trwa około miesiąca, później zaczyna się terapia właściwa. Ma to na celu przyzwyczajenie organizmu pacjenta do ubocznych efektów THC.

Dawkowanie u dzieci i osób starszych

Na start: 1 gram konopnego oleju powinien być zmieszany z 20 gramami organicznego, tłoczonego na zimno (z pierwszego tłoczenia) oleju kokosowego.
Zaleca się zmieszać oleje: podgrzej olej kokosowy na małym ogniu (duży ogień odradzany, olej kokosowy topi się już przy 76 st. Celsjusza), kiedy olej jest w stanie płynnym wciągnij go do
strzykawek doustnych o pojemności 10 mm, zrób tak dwie strzykawki, co da Ci 20 gramów oleju kokosowego gotowego do użycia.

Wyciśnij olej kokosowy do małego konserwowego słoika, który stoi w podgrzewanym nad garnku z wodą. Ze strzykawki z olejem konopnym (zwykle olej konopny jest w opakowaniach strzykawek
doustnych od 3,5ml do 10ml) wyciśnij 1ml do płynnego oleju konopnego. Mieszaj przez parę chwil nad małym ogniem. Kiedy mieszanka olejów całkowicie się nasyci przybiera kolor jasnozielony.
Wtedy zachodzi połączenie kanabinoidów z tłuszczami zawartymi w oleju kokosowym. Wypełnij czystą 10ml strzykawkę doustną tą mieszanką oleju konopno-kokosowego.

Ten roztwór zawiera proporcje 1/20g lub 0.05g lub 50mg oleju konopnego na gram wymieszanego oleju kokosowego. Rozcieńczenie olejku niemal pozbawia nas szans na „przedawkowanie”.
Kapsułka ‘00’ mieści około całego 1 grama substancji. Zaleca się stosowanie 1g dwa razy dziennie; rano 1g, wieczorem również 1g. To da ok.0,1g oleju konopnego dziennie. Kontynuuj takie stosowanie aż zauważysz odporność na dawkę lub masz siłę spróbować więcej leku. Zaleca się zwiększanie dawek co tydzień.

W drugim tygodniu lub gdy pacjent czuje się gotów zaleca się zmniejszenie rozcieńczenia do 1/10g, czyli należy połączyć 1 gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego. To bezpieczne
dozowanie daje 0,1g (100mg) oleju konopnego. W ten sposób wprowadzamy większe ilości terapeutycznych kanabinoidów do organizmu pacjenta. Ta dawka stosowana dwa razy dziennie
zwiększy nasycenie do 0,2g (200mg) oleju konopnego dziennie. To dobra droga do stopniowego zwiększania dawki aż do 1 grama (lub więcej) dziennie. Zaleca się zmniejszenie rozcieńczenia i zwiększanie spożycia olejku konopnego przez następne
dwa tygodnie. W ciągu pierwszego miesiąca 1 gram olejku konopnego spożywany dziennie powinien być tolerowany przez organizm. Nie trzeba się ograniczać do jednego grama dziennie,
jeżeli stan pacjenta jest bardzo ciężki.
Olejek kokosowy nie jest jedynym dobrym rozpuszczalnikiem, przy braku jego dostępności można wykorzystać: oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, olej z konopi oraz inne. Nie zaleca się używania olejów, które mogą pochodzić z produkcji żywności modyfikowanej genetycznie, takich jak: olej sojowy, olej kukurydziany, olej rzepakowy oraz inne roślinne.

Sposoby podawania

Olej jest bardzo gęstą substancją i z powodu zimniejszych temperatur, może być często trudny do wyciśnięcia z tuby. Jeśli masz problemy z wyciśnięciem, włóż strzykawkę do garnuszka z gorącą wodą na parę sekund. Olej znów powinien być łatwy do wydobycia.

Gorąca tuba może spowodować zbyt dużą ilość wyciśniętej substancji – rób to bardzo uważnie i powoli, aby nie zmarnować oleju i nie przedawkować.

Jedna mała kropla na twój palec, popij kubkiem gorącej herbaty, który zredukuje smak oleju i pozwoli dostać się medykamentowi do twojego organizmu. Aby zwiększyć dawkę (podwoić
poprzednią), zalecam robić to co 3-4 dni (dla osób po chemii) lub co 4-6 dni dla osób nie biorących chemioterapii lub mających mniejszą tolerancję. Olej może być również stosowany w pustych kapsułkach lub na ziarnku ryżu.

Stosowanie z innymi lekami

Olej obniża ciśnienie krwi. Dlatego jeżeli bierzesz leki hipotensyjne, prawdopodobnie nie będziesz musiał ich używać. Musisz zachować ostrożność i uwagę. Nie stosuj tych dwóch medykamentów w jednym czasie (skonsultuj to z swoim lekarzem).

Czy dawka zależy od masy ciała?

Każdy z nas ma różną tolerancję na ten medykament. Twoja waga czy wzrost mogą wskazywać na to, że masz większą lub mniejszą tolerancję na olej z konopi. Większa masa ciała generalnie potrzebuje większej dawki.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku i możliwe efekty po użyciu (przedawkowanie)
Kiedy używasz chemioterapii lub radioterapii możesz odczuć mdłości, zawroty głowy. Możesz poczuć się „dziwnie”, czasem mogą wystąpić wymioty, ale nie martw się, to jest normalny efekt łączenia procesu leczenia olejem i chemioterapii. Zmęczenie i odczucie letargu również mogą pojawiać się w początkowych fazach procesu leczenia ( do miesiąca) i mogą być wyraźnie zauważalne. Dlatego sugeruje się zażywanie tego oleju na 1-2 godziny przed snem.
• Nie panikuj, jeśli uważasz, że przedawkowałeś. Jest to substancja naturalnego pochodzenia o bardzo mocnym działaniu. Niemożliwa do śmiertelnego przedawkowania. Jednak nieodpowiednie stosowanie może spowodować niechciane efekty. Uczucie po
przedawkowaniu może być dla Ciebie nieznane, ale nie jest niebezpieczne!
• Dotleń się, otwórz okno, weź kilka głębokich oddechów i zaczerpnij świeżego powietrza.
• Napij się słodkiego napoju, który po paru minutach zniweluje „dziwne” odczucie.
• Słodkie napoje nie są zalecane dla osób z nowotworami.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ma doniesień ani wiarygodnych badań negatywnego wpływu kanabinoidów na kobiety w ciąży oraz płód. Ewentualny wybór należy skonsultować z lekarzem, który się w tym specjalizuje.

Prowadzenie pojazdów

W krajach, gdzie medyczna marihuana jest dostępna legalnie, prowadzenie pojazdów dopuszczalne jest i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, który się w tym specjalizuje.

Jak przechowywać olej?

Najlepiej w chłodnym i całkowicie ciemnym miejscu. Należy chronić przed dostępem dla dzieci.

Co zawiera lek?

Olej RSO winien zawierać kanabinoidy – ok. 95% THC i ok. 2% CBD. W skład jego wchodzą również inne m. in. CBG, CBC. Olej otrzymywany na bazie alkoholu zawiera również inne substancje roślinne wspomagające walkę z nowotworami, np. chlorofile oraz związki zapachowe, tj. terpenoidy, które również mają wartość medyczną. W oleju może znajdować się również ekstrakt, który wykorzystywany jest do wytworzenia lekarstwa.

Od autorów:

Życzymy Ci powodzenia w terapii, znamy wiele przypadków nawet terminalnie chorych pacjentów, którym olej pomógł wyzdrowieć. Aplikacja jest bardzo prosta, wydaje się to niemożliwe, że do
pokonania nowotworu wystarczy jeść olej wyekstrahowany z rośliny. My jednak przekonaliśmy się na własne oczy jak wielka moc drzemie w tej skondensowanej substancji.

Nie bierzemy odpowiedzialności za nieodpowiedzialne wykorzystanie tych informacji. Zawsze skonsultuj z lekarzem redukcję lub zastopowanie Twojej obecnej kuracji
konwencjonalnymi metodami.

POBIERZ PDF

Udostępnij
adminDla pacjentów